Baldones mākslas skola, jauno mācību gadu uzsākot
01.09.2009


Atskatoties uz aizvadīto mācību gadu, jāsecina, ka tas bijis dažādiem interesantiem notikumiem bagāts. Šī gada 1.septembrī, uzsākot jauno mācību gadu, tika sveikti Baldones mākslas skolas audzēkņi – dažādu konkursu laureāti. Piemēram, ikgadējā starptautiskajā mākslas konkursā UNESCO, kas norisinās Francijā, Truā (Troyes) pilsētā, Baldones mākslas skolas audzēknis Kristers Suķis ieguvis godpilno 2.vietu. Pavisam šajā konkursā tiek noteiktas tikai 100 vietas, kas nozīmē, ka arī pārējās godalgas ir ne mazāk nozīmīgas un apsveicamas – Aleksis Eglītis šajā konkursā ieguvis 5.vietu, Laura Klaudija Fišere – 6., Emīls Kristians Muzikants – 12., bet Eduards Ķerūda – 19.vietu. Noteikti jāmin arī divi starptautiskie bērnu un jauniešu konkursi Japānā. Viens no tiem ir „IE-NI-HIKARI” – šajā konkursā bronzas medaļas saņēmuši mākslas skolas audzēkņi Aleksis Eglītis un Georgs Lipinieks. Otrs konkurss saucas „Yang Ming” un tā laureātu vidū ir audzēkņi - Emīls Lediņš, Gunta Tauvena, Zane Krista Suķe, Emīls Kristiāns Muzikants, Alise Alma Grota, Kristers Suķis, Elīna Moisejeva un Elva Rozenštrauha. Savukārt par gadskārtējā konkursa ASV „Creative Connections”(Radošie sakari) laureātiem kļuvuši – Uģis Mežulis, Aleksandra Poļetajeva, Ernests Plūcis, Adele Rasmane, kā arī viņu skolotāji Ieva un Tālivaldis Muzikanti. Šajā konkursā Baldones mākslas skola piedalīsies arī šogad. Visu (arī iepriekšējo gadu) laureātu darbus no dažādām pasaules valstīm iespējams apskatīt konkursa mājas lapā  www.creativeconnections.org .

Starptautiski mākslas konkursi notiek arī Latvijā. Viens no tiem ir „Saules krasts”, kurš norisinās Saulkrastos. Šajā konkursā 3.vietu ieguva mākslas skolas audzēkne Lāsma Ivanova, bet laureātu diplomus saņēmuši – Dāvis Gauja, Agnese Līce, Rolands Bračs, kā arī viņu pasniedzēja Ēra Zalcmane. Savukārt 25.septembrī uz apbalvošanas ceremoniju pasaules mākslas konkursam Taipejā, Taipejas misijas telpās Rīgā, uzaicināti šī konkursa laureāti, Baldones mākslas skolas audzēkņi – Enija Miezīte un Emīls Kristians Muzikants.

Arī vasara pagājusi ražīgi.Jūnijā notika mākslas skolas audzēkņu prakse. Vispirms plenērs jūnija sākumā, kad tika zīmētas un gleznotas Baldones ainavas un zirgi. Vēlāk audzēkņi devās arī uz Bausku un Rundāles pili, kurā, apskatot un zīmējot, varēja klātienē iepazīties ar baroka stilu. Jaunajiem māksliniekiem bija arī muzeju prakse – viņi devās uz Rīgas Aizrobežu mākslas muzeju, lai klatienē zīmētu antīko grieķu skulptūras, senās Ēģiptes mākslas darbus un citus nozīmīgus mākslas objektus, kuri līdz tam redzēti vien fotogrāfijās un grāmatu attēlos.

Baldones mākslas skolas pasniedzējus priecē fakts, ka audzēkņi-absolventi arī tālāk izvēlas turpināt izglītību mākslas jomā. Piemēram, mākslas skolas nu jau beigusī audzēkne Elga Biļkina šogad iestājusies LU Interjera dizaina fakultātē. Savukārt šī gada diplomands Toms Gailītis iestājies Rīgas Amatniecības vidusskolas reklāmas dizaina nodaļā, bet Elīna Eglīte studēs arhitektūru Rīgas Celtniecības koledžā.Mākslas skola mīļi aicina pievienoties savam radošajam pulkam jaunus audzēkņus!
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031