50077

SVEICAM BALDONES STARPTAUTISKOS LAUREĀTUS!!!
15.12.2014


Foto: Baldones mākslas skolas laureātes Elīna Ivanova un Elīza Kauliņa ar Taipejas misijas vēstnieku un pedagogiem Ievu un Tālivaldi Muzikantiem.

45. Taivānas Pasaules skolēnu zīmējumu konkursā godalgotas vietas ieguvuši 6 Baldones mākslas skolas audzēkņi: Kate Klaipiņa, Elīna Ivanova, Helēna Ļanovska, Elīza Kauliņa, Alberts Plūcis un Zane Vanuška.

Šis konkurss Taivānā ir viens no prestižākajiem pasaules skolu jaunatnes mākslas konkursiem. Tajā katru gadu tiek iesūtīti vairāki desmiti tūkstošu darbu no vairāk nekā 50 valstīm.

Taipejas misija Latvijā rīkoja svinīgo godalgu pasniegšanas ceremoniju Kino Citadele  28. novembrī.
Uz svinīgo pasākumu tika aicināti jaunie laureāti, viņu ģimenes locekļi un skolotāji.
Pēc laureātu apbalvošanas visi kopā varēja noskatīties jauko un aizraujošo multiplikācijas filmu „Madagaskaras pingvīni”. Katram bērnam, kas ieguvis diplomu ir paredzētas trīs vietas kinoteātrī- vieta skolotājam un diviem ģimenes locekļiem vai draugiem. Baldones delegācija šajā pasākumā bija lielākā no Latvijas mākslas skolām.
Taipejas Misijas vadītājs Latvijas Republikā, vēstnieks Gary K.Y. Ko kungs teica uzrunu laureātiem, viņu vecākiem un skolotājiem. Savā runā viņš atzīmēja, ka lepojas ar Latvijas panākumiem šajā prestižajā konkursā. Latvija šogad godalgu ziņā kopā ar Japānu dala pirmo vietu pasaulē! Ņemot vērā, ka Japānā iedzīvotāju skaits ir daudzkārt lielāks, un arī konkursam iesūtīto darbu skaits: Japānai – 300, Latvijai tikai 150, Latviju var uzskatīt par līderi šajā konkursā. To, ka Latvija ir mākslas izglītības lielvalsts, šajā pasākumā uzsvēra arī mākslinieks Jānis Anmanis. Saeimas deputāte Inguna Rībena, kas arī bija ieradusies apsveikt Latvijas jaunos laureātus, uzsvēra, ka varam lepoties, ne tikai ar Dziesmusvētkiem, bet arī ar Latvijas jauno mākslinieku panākumiem un Latvijas unikālo mākslas izglītības sistēmu.

Septiņi Baldones mākslas skolas audzēkņi guvuši ievērojamus sasniegumus arī 6. starptautiskajā glezniecības un grafikas konkursā "Sauleskrasts"!


 

Baldones mākslas skolas laureāti apbalvošanas pasākumā SauleskrastsRēzija Krūze- atzinība kategorijā „grafika”, 10-12 gadu vecuma grupā, skolotāja Iveta Aigare;
Helēna Ļanovska - 2.vieta kategorijā „glezniecība”, 10-12 gadu vecuma grupā, skolotāja Ieva Muzikante;
Justīne Miklašonoka - speciālais diploms no Latvijas Mākslas Akadēmijas ārzemju studentu “ERASMUS” grupas, skolotāja Ieva Muzikante;
Sandis Zabiļevskis - speciālais diploms no Latvijas Mākslas Akadēmijas ārzemju studentu “ERASMUS” grupas, skolotāja Ieva Muzikante;
Laura Klaudija Fišere - atzinība, kategorijā „glezniecība”, 10-12 gadu vecuma grupā, skolotāja Ināra Visnievska;
Laura Skuja - atzinība kategorijā „glezniecība”, 10-12 gadu vecuma grupā, skolotāja Ināra Visnievska;
Elīna Ivanova - 2.vieta kategorijā „glezniecība”, 13-16 gadu vecuma grupā, skolotāja Ieva Muzikante.
Uzvarētāju apbalvošana notika 27. novembrī Saulkrastu kultūras namā "Zvejniekciems".
Šā gada konkursa tēma bija "Vēju stāsti". Konkursā piedalījās 592 audzēkņu darbi no piecdesmit mākslas skolām un studijām Latvijā un no Lietuvas mākslas skolām.
 Darbus nominācijās “Grafika” un “Glezniecība” vērtēja profesionāli mākslinieki – dažādu mākslas nozaru pārstāvji no Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Francijas.

Izstādē, kas apskatāma kultūras namā "Zvejniekciems" izstādīti 296 interesanti, radoši darbi grafikas un glezniecības nozarēs.

Baldones mākslas skola sveic audzēkņu vecākus, vecvecākus un skolas draugus Ziemassvētkos un izsaka pateicību par atbalstu mūsu jaunajiem talantiem! Audzēkņiem novēlam spilgtu iztēli, radošumu un panākumus arī Jaunajā gadā!

Tālivaldis Muzikants
Baldones mākslas skolas direktors
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031