106983

Izlaidums Mākslas skolā
21.06.2019


Jūnijs Baldones  Mākslas skolā kā vienmēr  ir gan saspringta darba, gan svētku mēnesis. Šogad skolas beigšanas apliecību saņēma trīs vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi – Sintija Elizabete Imanta, Letīcija Mase un Patrīcija Prūse. Krāsu prieks un daudzveidība dominē šī gada Baldones Mākslas skolas absolventu diplomdarbos, jo tie tapuši vienā mācību priekšmetā - gleznošanā, pie skolotājas Ievas Muzikantes. Darbu aizstāvēšanā tika demonstrētas prezentācijas prasmes un skolotāja Mārtiņa Lindes vadībā izgatavotās planšetes. Pie skolotājas Lauras Buholtes tapa darbu teorētiskās daļas ar vēsturisko izpētes materiālu un darba gaitas aprakstu. Ikviena no meitenēm neapšaubāmi ir spilgta un neatkārtojama savā būtībā un tikpat unikāli ir katrs viņu radītais darbs. Kaut arī darbu uzdevumi un stilistika, un arī tehniskie risinājumi ir ļoti atšķirīgi, tomēr rezultātā tapušie darbi ir profesionāli pārliecinoši un skolas eksaminācijas komisija tos visus novērtēja kā izcilus. Vērtēšanas komisijā piedalījās visi skolas skolotāji un 3 neatkarīgie eksperti - mākslinieces un pedagoģes Inese Sudare, Maija Purgaile un Iveta Bambere.

Īpaši jāatzīmē, ka viens no darbiem - Sinijas Elizabetes Imantas gleznotais “Sapņu koks” - turpmāk ikdienā priecēs baldoniešus un pilsētas viesus, jo tas radīts speciāli autoostas videi. Kā savā darba pieteikumā rakstīja autore: “Cilvēkiem bieži vien ir slikts garastāvoklis vai nogurums pēc garā ceļa uz Baldoni, tāpēc nolēmu šai pieturā iegleznot košas krāsas, kas izceļas un rada cilvēkam gaišas domas.” Sintija ir iedvesmojusies no jūgendstila lineārās ritmikas, bet gleznojusi dekoratīvi –“savā stilā”. Uzņēmība un drosme izvēloties veikt tik apjomīgu un atbildīgu darbu ir jāvērtē kā apbrīnojama, jo ne katrs pieaugušais varētu tikt galā ar izmēros tik lielu gleznojumu. Darbam ir izmantots ūdensizturīga saplākšņa materiāla pamats un akrila krāsas, un laka.

Letīcija  Mase savu darbu - diptihu “Staltbrieža portrets” - gleznojusi uz diviem audekliem, brieža gaišos ragus simboliski izceļot uz debeszila fona. Viņas darbs veltīts dabas un dzīvnieku skaistuma slavinājumam, bet vienlaicīgi reālistiski attēlotā brieža aklais skatiens liek aizdomāties par mūsdienu cilvēka nesaudzīgo attieksmi un iznīcinošo spēku pretstatā dabas ievainojamībai, kas draud ar Zemes ekosistēmas līdzsvara izzušanu. Savā teorētiskajā darbā Letīcija ļoti smalki izpētījusi animācijas žanra vēsturi Latvijā un pasaulē un aprakstījusi brieža tēla simbolisko nozīmi. Skolotāja Laura Buholte izcēla Letīcijas darba teorētisko daļu kā labā un literāri izteiksmīgā valodā rakstītu, profesionālu un saturā dziļu, rosinot  meiteni nākotni saistīt ar  mākslas vēstures zinātni.

Trešā mākslas skolas absolvente Patrīcija Prūse savu darbu – “Portreti RL-PK”- četrus gleznojumus veltījusi savai ģimenei. Katrs monohromi gleznotais portrets ir uz krāsaina fona un tā izvēle ir gan intuitīva, gan pamatota. Šie portreti ir uzdrukāti uz krāsainiem T-krekliem, kas ir pamatoti konkrētā cilvēka iekšējās pasaules un ārējā izskata īpatnībās un ir saskaņā ar izvēlētā krekla krāsu. Viņa raksta: “Es ļoti novērtēju savu ģimeni, jo viņi mani atbalsta tajā, ko es daru un atbalsta arī grūtos brīžos. Ar šo diplomdarbu es vēlos izrādīt cieņu un mīlestību pret manu ģimeni.” Jāatzīst, ka ģimenes komandas vienotība tik tiešām bija jūtama arī Patrīcijas darba aizstāvēšanas dienā. 

Mēs, Mākslas skolas skolotāji,  esam lepni par šī gada absolventiem un no sirds vēlam,  lai skolā iegūtās zināšanas un prasmes noderētu arī turpmākajās gaitās!BMS direktora vietniece izglītības jomā Sandra Lagzdiņa 

Ielādēju... 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Septembris 2023 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930