48994

Baldones mākslas skolā viesojās Guna Šmithena-Mundheima no ASV
27.10.2014


FOTO: Guna Mundheima-Šmithena (centrā) kopā ar Baldones mākslas skolas skolotāju Ievu Muzikanti un direktoru Tālivaldi Muzikantu pie Baldones mākslas skolas.

Guna Šmithena-Mundheima ir ainavu arhitekte, gleznotāja, mākslas priekšmetu pasniedzēja, mākslas un izglītības mecenāte, dzīvo ASV un vienlaikus aktīvi piedalās Latvijas kultūras dzīvē. Baldonē bija Gunas Šmithenas –Mundheimas vecāku mājas, kuras viņa kā mazs bērns bija spiesta pamest kara gados un doties emigrācijā.

Virtuālajā enciklopēdijā, vietnē http://latvijaslaudis.lv/ varam par Gunu Šmithenu-Mundheimu uzzināt vairāk, piemēram, ka viņa Pensilvānijas Universitātē, Mākslas un zinātņu koledžā ieņem dekāna vietnieka  amatu. Viņas amati latviešu organizācijās: Amerikas latviešu mākslinieku apvienības (ALMA) viceprezidente, latviešu kultūras biedrības TILTS valdes locekle, Philadelphia Print Center (goda valdes locekle), Kitchen (NY Performing Arts - goda valdē), New School Art Commitee, Long Beach Island Foundation Art Committee un daudzi citi labdarības posteņi.  Ir izveidoti un viņas vārdā nosaukti divi starptautisku stipendiju fondi: The Guna S. Mundheim Fellowship in the Fine Arts at the American Academy in Berlin (www.americanacademy.de). Šī stipendija tiek piešķirta katru gadu un mākslas projekti ir aprakstīti vācu presē. The Guna S. Mundheim Fellowship for a student from Latvia at the Graduate Faculty for Social Research of the New School University in New York.

Guna Šmithena-Mundheima oktobrī Latvijā bija ieradusies lai piedalītos Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības (PBLA) Kultūras fonda II kultūras konferencē "Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture, emigrācija un nacionālā identitāte", kas notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pēc konferences viņa apciemoja savas bērnības vietas Baldonē un viesojās arī Baldones mākslas skolā.

Kopā ar Gunu Šmithenu-Mundheimu Baldones mākslas skolu apciemoja arī pazīstamā kinorežisore un producente Laima Žurgina, kura veido par viņu dokumentālo filmu. Filmas epizodes tika uzņemtas arī Baldones mākslas skolā. Guna Šmithena-Mundheima veltīja ļoti atzinīgus vārdus Baldones mākslas skolai. Viņu ļoti uzrunāja īpašā mākslinieciskā vide un atmosfēra, kas valda skolas telpās Daugavas ielā 2A un veidota 25 gadu garumā. Viešņa augstu novērtēja mākslas skolas audzēkņu darbus un teica, ka pati būtu gribējusi mācīties šādā skolā. 
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031